Informace o tom, jak fungují šle

Drobky byly po dlouhou dobu. Věděli jste, že podle americké asociace ortodontiků byly nalezeny dokonce i mumie s kovovými kapsami zabalenými kolem zubů? Tam je také pověst první prsty byly vyrobeny z kusu plochého kovu v roce 1720, pomocí kusů nití k připojení kovu k zubům!

Zajisté jsou od té doby dlouhé cesty. Přemýšleli jste někdy o tom, jak fungují tyče? No, jsou to opravdu působivé gadgety složené ze čtyř různých částí:

  1. Konzoly: Jedná se o malé kousky buď keramiky nebo kovu, které jsou umístěny na zubech. Jsou pečlivě umístěny uprostřed každého zubu a váš ortodontist používá speciální nástroj pro zajištění správného umístění.


  2. Lepící lepidlo: Lepidlo pro lepení lepidla není jako pravidelné lepidlo. Jedná se o speciálně vyrobené lepidlo, které drží držák na zubu. Aby bylo zajištěno, že držáky zůstávají, je to velmi silné lepidlo podobné cementu. K usušení lepidla na zubu se používá modré světlo. Modré světlo pochází z dentálního světelného přístroje pro vytvrzování LED, který je speciálně vyroben pro ochranu pacienta před modrým světlem a lepidlo vytvrzuje během pouhých 10 sekund na zub!


  3. Obloukové dráty: Ortodontické klenuté dráty jsou skutečné dráty, které běží od držáku do držáku v ústech. Tyto obloukové dráty jsou to, co tlačí na zuby, aby je posunuly, takže jejich ortodontista je utahoví nebo uvolní a umístí silnější nebo tenčí vodiče, v závislosti na vašich ortodontických potřebách.


  4. Elastika: Elastika přicházejí v různých typech. Tam jsou elastika ligature, které jsou někdy známé jako o-kroužky. Jedná se o ty, které jsou umístěny nad každým zubem, aby držel archivář v zásuvce na držáku. Mohou přicházet v jasných nebo různých, zábavných barvách, aby držely vodiče na svém místě. To jsou také to, co se obvykle mění během každé schůzky, jakmile se uvolní mezi schůzky. Tam jsou také inter-oblouk elastics, obyčejně známý jako pryžové pásy. Jsou poněkud větší a mohou také pocházet v různých barvách. Používají se k vyvíjení tlaku na čelisti, aby se napravila vyrovnávání vašeho skusu a snížila se překročení úderu.

    Při sestavování se všechny tyto různé části nazývají závorky a na zuby neustále vyvíjejí tlak, aby je přesunuly do svých správných poloh.

    Ortodontisté, všichni z nich jsou také vyškolení zubní lékaři, mají hodně školení, pokud jde o zuby a jejich umístění, takže když přijdete na svou první návštěvu, budou se podívat na to, kde jsou vaše zuby nyní ve srovnání s jejich ideální umístění. Odtud přijdou s plánem, který vám vyhovuje.
stomatologicke potreby